S radosťami však prichádzajú aj starosti. A to najmä v období, keď čakáte prvorodené bábätko. Bezdetný človek málokedy vie čo zabezpečiť dieťaťu od narodenia až po jeden rok života. Aj keď niektorí povedia, že malé bábätko je nenáročné a postačí mu vaša láska, opak je pravdu. Práve malé bábätka si vyžadujú najviac pozornosti, starostlivosti, ale aj detských produktov. Čo všetko budete potrebovať s príchodom vášho prvorodeného bábätka?

 

kočík

 

Kočík. 

Samozrejme. Kočík je prvá vec, ktorú rodičia riešia v tehotenstve. Bez kočíka sa von s malým dieťatkom nepohnete. Výber kočíka však vyieniekedy poriadne potrápiť. Rolu zohráva aj miesto, v ktorom bývate. Niektoré kočíky som mestské, iné zas vhodné aj na záhradu a do terénu. Pri typickom mestskom kočíku sú kolečka menšie a užšie. Pri kočíku do terénu sú kolesa najčastejšie gumové, ktoré sú odpružené a zdolajú aj väčšie výmoli. Preto je dôležité aby ste pri kúpe kočíka zohľadnili aj tento parameter. Takisto je dôležité, akú veľkosť vaničky si zvolíte. Zatiaľ čo niektoré kočíky sú síce mohutné, ale bábätko sa v nich zmestí až do 8. mesiaca života. Ľahšie, ale zároveň aj menšie kočíky častokrát rodičia vymenia už po 6 mesiacoch života.

 

kočík

 

Nosič.

Prechádzky s kočíkom sú fakt super. Mamička si užije krásnu prírodu a v ruke tlačí svoj kočík s bábätkom. Takáto idylka však nie je pre každého. Rodičia, ktorým sa narodilo bábätko, ktoré v kočíku nechce tráviť veľa času mi určite dajú za pravdu. Nie každé bábätko sa chcem voziť v kočiariku a vy chcete ísť na prechádzku musíte mať iné riešenie. Je to práve nosič, ktorý vám pomôže pri prechádzkach s vaším uplakaným bábätkom. Bábätko je v bezpečí v nosiči. Moderné ergonomické nosiče sú prispôsobené na telíčko bábätka a zabezpečujú mu dokonalý komfort. Bábätko v nosiči cíti blízkosť svojej mamičky a preto je nosič vhodný aj na ukľudnenie, napríklad pri bolesti bruška.