Životný štýl je v každej rodine iný. Zásady životného štýlu má každý jedinečný a neopakovateľný. To čo sa naučíme sa s nami ťahá po celý život. Preto je dobré ak deťom ukážeme dobré stravovacie návyky a správny prístup k životu. Základ sú zdravé raňajky, tri jedlá denne a spokojnosť.
žena při protahování těla
Pestrá strava
Základom je, aby sme konzumovali pestrú stravu s dostatočným množstvom bielkovín, sacharidov, tukov a samozrejme zeleniny. Každý deň si treba dopriať vlákninu pre dobré trávenie a správnu funkciu čriev. Pod zdravou stravou si nepredstavujte drastické diéty, skôr dajte prednosť pestrým, hodnotným jedlám, minimum cukru, častému jedeniu v menších porciách a žiadne prejedanie sa.
Obmedziť treba aj živočíšne tuky a nahradiť ich tukmi rastlinnými. Dôležité sú i celozrnné potraviny namiesto bielej múky.
zdravé a vyvážené jídlo
Netreba zabúdať ani na dostatočný prísun tekutín. Vypite denne 2 – 3 litre tekutín vo forme minerálok, čistej vody. Nie však sladké malinovky, limonády. Alkoholu sa radšej vyhnite. Ak si dáte pohár vínka sem – tam k obedu, alebo večer neuškodíte si. Ale časté popíjanie spôsobuje psychické problémy.

Psychika
Nikdy nemôžete oddeliť psychiku od zdravého životného štýlu. Pretože na to, aby ste sa mohli zdravo stravovať, musíte mať aj „veselú myseľ“. Zdravú myseľ dosiahneme pozitívnym prístupom k životu. Najhorší faktor je stres. Stres potom spôsobuje únavu. Pri únave človek nemá náladu nič robiť, už vôbec nie cvičiť a pripravovať si jedlo. Väčšinou siahame po rýchlo pripravených potravinách, prípadne polotovaroch z ktorých sme zase len unavení a sme v jednom kruhu.
pár s kytarou při západu slunce
Odbúranie stresu, alebo zlej nálady môžeme rôznymi spôsobmi. Niekto rád číta, inému urobí dobre koncert s priateľmi, alebo obyčajná prechádzka so psíkom. Dôležité je striedanie činností. Ak celý deň sedíte za počítačom, robíte účtovníčku, alebo riaditeľa vo firme neoddychujte znovu pred počítačom. Potrebujete manuálnu prácu. Skúste si upratať záhradku, dvor, niečo opraviť, ženy môžu upiecť koláče pre deti, maľovať, kresliť s deťmi – proste sa prepnite. Naopak ak ste činný v práci manuálne, dobre vám urobí kniha, časopis.