Takmer všetci sa zhodneme na tom, že zábradlie je potrebným bezpečnostným prvkom, či už vravíme o schodisku, balkóne, interiéri alebo vonkajších priestoroch. V prvom rade si pod ním predstavíme jeho prioritnú bezpečnostnú a funkčnú stránku, ale je pravda, že v súčasnosti kladieme vysoké nároky takisto na jeho dizajn.
Pod dizajnové vlastnosti sa v nemalej miere podpisuje tiež materiál, z ktorého je zábradlie vyrobené. K zaujímavým a veľmi elegantným formám sa v tomto prípade radia sklenené zábradlia, ktoré do priestorov prinášajú pomerne veľa vizuálnych kvalít.Športové tenisky, chôdza po schodoch.jpg
Sklenené prevedenie zábradlí prináša svoje charakteristické stránky, akou je napríklad optické zväčšovanie priestorov, ale tiež kvalitné prepúšťanie svetla a odľahčenú atmosféru, kde dominuje estetika. Sú to väčšinou vlastnosti, ktoré sú špecifické predovšetkým pre sklenený materiál a v prípade iných variácií by sa dali len ťažko nahradiť. Záleží samozrejme od individuálnych preferencií, no pokiaľ je vašou prioritou elegantný a moderný dizajn, presvetlené a vzdušné priestory, potom je variácia zo skla tou správnou voľbou aj v prípade schodísk, ich zábradlí a okolia, ktoré svojou vizuálnou stránkou viditeľne obohatia, respektíve zmodernizujú. Môžeme pritom vravieť o interiéri, ale takisto o ich umiestnení v exteriéri.

  • Pre spestrenie či konkrétnejšie požiadavky je dostupná vonkajšia úprava, k akej sa radí pieskovanie, tvorba individuálnych vzorov, lepenie grafických motívov alebo napríklad digitálna potlač.

Schody a zábradlie.png
S týmto materiálom sa z hľadiska zábradlí spája ďalšia výhoda, akou je nenáročná údržba. O nej môžeme vravieť maximálne v spojení s prečistím týchto prvkov vlhkou handrou. Na pomerne známe úkony ako lakovanie, farbenie, atď. môžete v tomto prípade zabudnúť. Navyše sa dá vravieť o dlhodobej trvanlivosti a prakticky nemennom a stálom dizajne aj naprieč pribúdajúcimi rokmi.